Yurtdışından GİB Vergi Borçu Sorgulama Ödeme İşlemleri

Tarafından   2016-03-04

Gelir İdaresi Başkanlığı Borç Sorgulama Sistemi İçin Tıklayınız

Yurtdışından yabancı plaka trafik cezası nasıl sorgulanır ödenir? yurtdışından emlak vergisi nasıl ödenir? Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları veya mavi kart sahibi vatandaşlarımız Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi sayfasından dünyanın neresinde olursa olsunlar,Türkiye’de bulunan ev ,arsa,arazi işyeri kira gelirleri için kira beyannamesini verme ,Türkiye’deki araçları için motorlu taşıtlar vergisini sorgulama ödeme,Türkiye’de yazılan trafik cezalarını sorgulama ve ödeme işlemlerini 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirler.
yurtdisindan-intvd-vergi-dairesi-borc-sorgulama-odeme
İnternet Vergi Dairesi girişi İle;

Cari Dönem Borç Ödeme

Borç Sorgulama ve Ödeme işlemleri ile
Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme
Gelir Vergisi (GMSİ-MSİ-Ücret-Diğer Kazanç Ve İratlar) Borcu Sorgulama ve Ödeme
Taşıt Vergi/Ceza Borcu Sorgulama ve Ödeme
Harç Sorgulama ve Ödeme
İdari Para Cezası Sorgulama
Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme
Genel Borç Sorgulama ve Ödeme
Borç Talepleri Listeleme

Taşıt Vergi/Ceza Borcu Sorgulama ve Ödeme

Tapu Harcı Sorgulama ve Ödeme

Cep Telefonu Harcı Ödeme

Öğrenim ve Katkı Kredisi Borcu Sorgulama ve Ödeme

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Kasko Değerle

E-Vergi Levhası

Dilekçe Sorgulama

Diğer Sorgulamalar

İhbar Bildirimi

Hesaplamalar

Yeni Nesil ÖKC Satış Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Bunun yanında Türkiye’de ki ev ,arsa,arazi,iş yeri emlak vergilerini internet ortamından online sorgulayabilir kredi kartı ile borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

https://intvd.gib.gov.tr/hazirbeyan/ adresinden ulaşılabilecek. Vergi hesaplamalarının otomatik olarak yapılacağı sistemden yurtdışında yaşayanlar da faydalanacak. Hazır Beyan Sistemi, ücret, kira, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarına ilişkin gelir vergisi beyannamesinin önceden hazırlanarak mükellefin onayına sunulmasına dayanıyor. Ticari, zirai ve serbest meslek kazancı elde edenler bu sistemden yararlanamıyor. Bu gruptakiler, kazanç temin etmemiş olsalar bile yıllık beyanname vermek zorunda. Elde edilen kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazançlara ilişkin olarak beyanname verilip verilmeyeceği gelir tutarını internete girerek öğrenilebiliyor.

İnternet vergi dairesinden borç sorgulama ve ödeme işlemleriniz için ,T.C. Kimlik Numarası ile Giriş yöemini kullanarak işlem yapmak için T.C. Kimlik No ve kimlik bilgilerinizi girip Giriş düğmesine tıklayınıy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir