Türk Kızılay’ı “Görmezden Gelmeyin” Yardım Kampanyası için Tıklayınız

Tarafından   2016-02-12

Türk Kızılayına Bağış Yapmak İçin Lütfen Tıklayınız

 Türk Kızılay’ı ülkemizde yardım bekleyen Suriyeli vatandaşlar için yardım kampanyası düzenledi.İşte kampanyanın detayları  turk_kizilayi-suriyeliler-icin-yardim-kampanyasi

“GÖRMEZDEN GELMEYİN”
Sınır komşumuz Suriye’deki iç savaş ve şiddet ortamı yüzünden 11 milyon Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kalırken, 2 milyondan fazla Suriyeli de ülkemize sığınmıştır. İlimizde ise 8 bin Suriyeli Beydağı Konteynır kentte kalırken, 7325 Suriyeli ise İlimiz merkez ilçelerinde kendi imkanlarıyla yaşamlarını sürdürmektedir.
Türk Kızılay’ı Genel Başkanlığınca “Görmezden Gelmeyin” sloganıyla Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım kampanyası başlatılmıştır.
Soğuk kış günlerinde Kızılay’a verilecek destek sayesinde binlerce Suriyeli aile kendilerini ısıtacak bir battaniye, karınlarını doyuracak sıcak bir yemeğe kavuşacaklardır.
Yardımsever Malatya halkımız, esnafımız, iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve özellikle yardım amacıyla kurulan derneklerimizin, Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan “Görmezden Gelmeyin” yardım kampanyasına gerekli desteği vererek İlimiz adına yaraşır bir sonuçla kampanyayı sonuçlandırmaları beklenmektedir.;Kampanya için Türk Kızılay’ına bağışta bulunmak çok kolay internetten kredi kartı ile bağış yapabileceğiniz gibi yurtdışından havale ilede bağışta bulunabilirsiniz..

Türk Kızılayı’na hangi yollardan bağış yapılır?
• Tüm bankaların Türk Kızılayı tahsilât menülerinden veya Türk Kızılayı 2868 hesap numaralarından;
• Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından;
• Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868‘e 10 TL değerinde boş mesaj atarak,
• 168 Çağrı Merkezinden;
• Ülke genelindeki tüm Kızılay Şubelerinden nakdi bağışınızı makbuzla (Şube adreslerimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz) yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir