TC Moskova Büyükelçiliği E Konsolosluk Randevu Alma

Tarafından   2015-03-02

Moskova-ekonsolosluk-randevu AlmaRusya’da ,Moskova ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren Moskova Türk Büyükelçiliğinden e konsolosluk randevusu nasıl alınır?
Hangi işlemler için TC Moskova Büyükelçiliğinden E Konsolosluk Randevus Alınır?Tüm işlemler için E Konsolosluk Randevusu Almak gerekli mi?
TC Moskova Büyükelçiliği Konsolosluk Randevu ;Pasaport,Askerlik,Vatandaşlık,Nüfus,Doğum,Evlilik,Noter,Vize,Adli işlemler için randevu alınabilir.Konsolosluğumuzun açılış ve müracaat saatleri 9:00 – 13:00 arasındadır.Vatandaşların işlem başvuruları 09:00-12:30 saatleri arasıdır..
Posta adresi:7. Rostovskiy pereulok 12 115127 Moskova / Rusya Federasyonu
Telefon:Konsolosluk Santral: +7 495 994 93 59 (14.30-18.30 saatleri arasında) Acil konsolosluk cep telefonu: +7 926 732 82 38 (Mesai saatlerinde) Büyükelçiliğin diğer birimleri için Santral No: +7 495 994 48 08
Faks:+7 495 956 55 97
E-posta:embassy.moscow@mfa.gov.tr
TC Moskova Büyükelçiliği E Konsolosluk Randevu Nasıl Alınır?
E konsololuk randevusu Dışişleri Bakanlığımızın hizmete soktuğu www.konsolosluk.gov.tr adresinden,randevu almak isteyen vatandaşın kendisine uygun tarih ve saatte sistem tarafından istenen kimlik ve e posta bilgileri girildikten sonra alınabilir.Ayrıca aynı sayfa üzerinden almış olduğunuz randevu tarihlerini ”Konsolosluk Randevu Sorgulama” linki tıklanarak görüntülenebilir.
Moskova Büyükelçiliği Görev Bölgesi; St.Petersburg, Kazan ve Novorossisk Başkonsoloslukları görev çevreleri hariç tüm Rusya 1. Arhangelsk, Kaliningrad, Leningrad, Murmansk, Novgorod, Pskov, Vologda bölgeleri, Karelia ve Komi Cumhuriyetleri:Nenetsk Özerk Bölgesi ve St Petersburg şehri (St Petersburg B.K. görev bölgesi). 2. Tataristan Cumhuriyeti, Mordovya Cumhuriyeti, Başkortostan Cumhuriyeti, Çuvaş Cumhuriyeti, Mari El Cumhuriyeti, Samara Bölgesi (Kazan B.K. görev bölgesi). 3. Krasnodar ve Rostov bölgeleri, Adıgey Özerk Cumhuriyeti (Novorossiysk B.K. görev bölgesi).
e-konsolosluk-randevu-moskova-büyükelçiliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir