TC KİMLİK NO İLE E-KONSOLSOLUK RANDEVU DURUMU SORGULAMA

Tarafından   2016-07-01

E-Konsolsoluk Başvuru /Randevu Durumu Sorgulama İşlemi;Almış olduğunuz e konsolosluk randevusu nasıl sorgulanır? Konsolosluk randevu tarihini ve saatini unuttum nasıl öğrenebilirim?

Dışişleri Bakanlığı’mız tarafından hazırlanan e-konsolosluk randevu alma sitemi ile yurtdışında hizmet veren konsolosluklarımızda yaptırılmak istenilen tüm işlemler sıra beklemeden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.Yazımızda linkini verdiğimiz  ,ekonsolosluk randevu sisteminden randevu almak için TC Kimlik No’su ve e-posta adresiniz ile giriş yaparak ilgili konsolosluğumuzdan istediğiniz gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.e-konsolosluk-randevu-durumu-sorgulama

Bazen sistemden almış olduğumuz ekonsolosluk randevu tarihi ve saatini unutabiliyoruz.Hatta bir yere not almamış iseniz randevu tarihini ve saatini hatırlamak imkansız hale geliyor.Böyle durumlarda yapmanız gereken https://www.konsolosluk.gov.tr/ adresine giriş yaparak, sağ üst köşede yer alan  ” Başvuru /Randevu Durumu” linkini tıklamanız gerekiyor.

Açılan sayfadan ,almış olduğunuz randevularınıza ulaşmak için,  T.C. Kimlik – Pasaport numaranızı girip ‘Ara’ butonuna basmanız yeterli.

EKONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SORGULAMA İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir