TC Berlin Başkonsolosluğu Noter İşlemleri

Tarafından   2016-03-17

T.C Berlin Başkonsolosluğu Noter İşlemleri Randevusu Almak İçin Tıklayız..

Yukarıdaki linkten T.C Berlin Başkonsolosluğu için noter işlemleri termin i alınabilmektedir:TC Berlin Başkonsolosluğu Noter Servisinde yapılacak vekaletname, onay, miras, taahhütname, vasiyetname, tescil, ibraname ve benzeri tüm işlemler için e konsolosluk randevu sitesinden , randevu alınarak gerçekleştirilecektir. Dışişleri Bakanlığımız tarafından hazırlanan konsolosluk.gov.tr  web sayfası üzerinden alınacak randevu ile konsolosluklardaki işlemler daha kısa zamanda sıra beklemeden gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.berlin-baskonsoloslugu-noter-islemleri-icin-randevu-alma-sorgulama
T.C Berlin Başkonsolosluğu noter servisinde de, pasaport ve askerlik işlemlerinde olduğu gibi, 29 Şubat 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçilmiştir. Sözkonusu uygulama sayesinde randevu (termin) almak suretiyle işlem sürelerinin kısaltılması ve vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, noter servisimizde işlem (vekaletname, onay, miras, taahhütname, vasiyetname, tescil, ibraname vb.) yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 29 Şubat Pazartesi itibariyle T.C Berlin Başkonsolosluğu’na  gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerekmektedir. Ayrıca, vasiyetname düzenleme işlemi uzun sürdüğünden vatandaşlarımızın daha geç saatler için randevu almaları önemle rica olunur.

Randevu sisteminin verimli bir şekilde çalışabilmesini teminen her bir başvuru/işlem sahibi için randevu alınması önem taşımaktadır. (Örneğin kardeşler birlikte vekaletname düzenlemek istiyorsa, her bir kardeş için ayrı randevu alınması gerekmektedir.)

Başvuru sahiplerinin Başkonsolosluğumuza gelmeden önce, noter işlemlerine ilişkin http://berlin.bk.mfa.gov.tr/ShowInfoNotes.aspx?ID=250941 adresindeki internet sayfamızdan bilgi almaları ve evraklarını eksiksiz tamamlayarak başvurularını yapmaları önemle rica olunur.

E KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

– https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu adresine giriniz.

– T.C. kimlik numaranızı biliyor musunuz? “Evet”i işaretleyiniz.

– T.C. Kimlik numaranız nüfus cüzdanınızda yazılı ise “Evet”i işaretleyerek işleme devam ediniz.

– T.C. kimlik numaranızı kaydediniz.

– Geçerli bir e-posta adresi giriniz (…@yahoo.com, …@gmail.com veya …@hotmail.com gibi) ve DEVAM tuşunu tıklayınız. Buraya kaydettiğiniz e-posta adresinize ŞİFRE gelecektir. (gmx.net veya web.de uzantılı e-posta adreslerine teknik nedenle sistem tarafından ŞİFRE gönderilememektedir. Bu nedenle, bunların dışında bir eposta adresinin belirtilmesi uygun olacaktır. Gelen şifre için “gereksiz e-posta, junk mail veya spam mail dosyalarını
kontrol etmeniz gerekmektedir.)

– ÜLKE SEÇİNİZ bölümünde ALMANYA’yı, TEMSİLCİLİK bölümünde BERLİN Başkonsolosluğu’nu seçiniz.

– “KİMLİK DOĞRULAMA” bölümüne gerekli bilgileri girdikten sonra, yapmak istediğiniz noter işlemini kaç kişiyle birlikte yapacaksanız (ailece ortak vekaletname düzenlemek gibi) “EK KİŞİ SAYISI” kısmına o kişi sayısını giriniz.

– Kutuda kayıtlı resim doğrulama işaretlerini boşluğa giriniz ve DEVAM’a basınız.

– Kaydettiğiniz e-posta adresinize sayılardan oluşan bir şifre gelecektir. Bu şifreyi e-posta adresinizden alarak, bu sayfada açılan boşluğa, yani şifre yazan bölüme kaydediniz ve DEVAM’a basınız.

10. – Açılan sayfada NOTER Servisini seçiniz.

– Size uygun olan gün ve saati seçip DEVAM tuşuna basınız ve gerekli onaylamaları, randevu aldınız yazısı çıkıncaya kadar devam ettiriniz. RANDEVU ALMAK İSTEDİĞİNİZ GÜN VEYA SAAT DOLUYSA, DAHA İLERİ BİR TARİHİ SEÇİNİZ.

“Teşekkür ederiz, randevunuz kaydedilmiştir!”
yazısıyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Randevu tarih ve saatini yeniden kontrol ediniz. Mümkünse, yazıcıdan bir çıktı alarak randevu aldığınız gün gerekli belgelerle birlikte Başkonsolosluğumuza müracaat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir