T.C Stokholm Büyükelçiliği E Pasaport Randevu Alma ve Pasaport Çıkartma

Tarafından   2015-03-28

stokholm-buyukelciligi-pasaport-randevuSTOKHOLM BÜYÜKELÇİLİĞİ KONSOLOSLUK ŞUBESİ E-PASAPORT RANDEVU ALMA ve E-PASAPORT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
İsveç’de ikamet eden Türk vatandaşları yeni pasaport çıkartma ve diğer pasaport işlemleri için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almaları gerekmektedir.Randevusuz pasaport başvuruları kabul edilmemektedir.
***Pasaport başvurusunda bulunan vatandaşlarımız başvuru esnasında ;
-Kullanılmakta olan pasaportları
-Nüfus cüzdanı
-2 Adet biyometrik fotoğraf:E-Pasaportlarda, dijital ortamda taranabilen, biyometrik fotoğraflar kullanılmaktadır.Biyometrik fotoğraflarda ebatların 5×6 cm, arka fonun mutlaka beyaz ve ağzın kapalı olması gerekmektedir.
T.C Stokholm Büyükelçiliği 2015 yılı harç ve posta ücretileri
6 ay 679 SEK harç + 75 SEK posta bedeli = 754 SEK
1 Yıl 847 SEK harç + 75 SEK posta bedeli = 922 SEK
2 Yıl 1183 SEK harç + 75 SEK posta bedeli = 1258 SEK
3 Yıl 1548 SEK harç + 75 SEK posta bedeli = 1623 SEK
5-10 Yıl 2052 SEK harç + 75 SEK posta bedeli = 2127 SEK
Pasaportun Kaybedilmesi Nedeniyle Yapılan E-Pasaport Başvurusu
Pasaportu kaybolduğu için yeni pasaport çıkartacak vatandaşlarımızın yukarda belirtilen belgelere ilave olarak Personbevis ile pasaportun kaybolduğunu gösteren ve yerel emniyet makamlarından alınan bir polis raporuile başvurmaları gerekmektedir.
Yeni pasaport müracatı ile ilgili olarak Türkiye’deki ilgili makamlarla yazışma yapılmakta olup, cevabın gelmesi zaman alabilmektedir.
18 Yaşından Küçükler için E-pasaport Başvurusu
Yeni e-pasaportlarda çocuklar anne veya baba refakatine yazılamamaktadır. Bu nedenle çocuklar için de ayrı e-pasaport başvurusu yapılması ve yukarıda belirtilen belgelerle Konsolosluk Şubemize başvurulması gerekmektedir.
Başvuruyu anne ve babanın birlikte yapması gerekmekte, anne veya babadan herhangi birinin gelememesi halinde diğer eşi yetkilendirmek üzere düzenlenmiş noter tasdiklimuvafakatname istenmektedir.
Eski tip pasaportların uzatılamaması
Eski tip (Lacivert) pasaportların uzatılmasıveyenilenmesine 31 Aralık 2010 tarihinde son verilmiştir. Eski tippasaportların son kullanım tarihi 24 Kasım 2015’dir.

e- pasaport-randevu-stokholm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir