Stuttgart Başkonsolosluğu Tüm İşlemler Randevu İle Yapılacak

Tarafından   2016-02-20

Stuttgart Başkonsolosluğunda yapılacak tüm işlemler e-Konsolosluk sisteminden randevu alınarak yapılacak..Stuttgart Başkonsolosluğu, 1 Mart 2016 tarihinden itibaren, tüm konsolosluk hizmetleri için randevulu sisteme geçiyor. Bekleme sürelerinin en aza indirilmesi ve hizmet kalitesinin daha da artırılabilmesi için Stuttgart Başkonsolosluğu’nda yürütülen tüm hizmetlerde randevulu sisteme geçilecek. Başkonsoloslukta, herhangi bir konsolosluk işlemi yaptıracak olan vatandaşların, internet üzerinden www.konsolosluk.gov.tr adresindendeki ‘randevu modülünden’ 8.30 ile 12.30 saatleri arasında, istedikleri gün ve saat için randevu almaları gerekecek.stuttgart-konsolosluk-dovizle-randevu-alma
Randevulu sistemin verimli çalışabilmesi için her başvuru sahibi adına ayrı ayrı randevu alınması önem taşıyor. Tek bir randevu ile tüm aile bireylerinin işlemi maalesef yapılamayacak.
Randevu alabilmek için TC Kimlik numarasının nüfus cüzdanında yazılı olması gerek. Aksi takdirde nüfus cüzdanı yenileme işlemi için de randevu alınması gerekiyor.
Başkonsoloslukta yaptırılacak işlemler için, gerekli olacak belgeleri yine www.konsolosluk.gov.tr internet adresinden öğrenmek mümkün.
E-konsolosluk Randevu sistemi ile şimdiye değin yaşanan bir çok olumsuzluk ortadan kalkacak. Konsolosluk önünde oluşan uzun kuyruklar ve gereksiz zaman kayıpları gibi sıkıntılar, randevulu sisteme geçiş ile birlikte tamamiyle önlenmiş olacak. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, randevulu sisteme vatandaşların da kısa süre içerisinde intibah edeceklerini söyledi.
Pasaport yenileme işleminde, randevulu sisteme geçiş süreçinde de kısa süreli bir sıkıntı oluştuğuna dikkat çeken Başkonsolos Ahmet Akıntı, şu an ise bu konuda hiçbir sıkıntı olmadığını vurguladı.

STUTTGART BAŞKONSOLOSU AKINTI: “KISA SÜREDE UYUM SAĞLANACAKTIR”
“İnterneti, bilgisayarı olmayan yada yaşlı vatandaşlarımız ne yapacak” sorusu üzerine Başkonsolos Ahmet Akıntı şu yanıtı verdi:
“Randevulu sistem esasen 1 Haziran 2010 tarihinden beri pasaport başvuruları için uygulanmakta ve yediden yetmişe vatandaşlarımızın çok başarılı ve hızlı şekilde bu sisteme uyum gösterdikleri, ayrıca vatandaşlarımızın konsolosluk işlemleri için bekleme sürelerinin önemli ölçüde azaldığı memnuniyetle görülmüştür.
Yaşları ilerlemiş veya engelli vatandaşlarımızın da bu randevu sisteminden randevu alabilmek için kızları, oğulları, torunları, gelinleri, damatları, akrabaları veya bölgelerindeki derneklerden yardım aldıkları bilinmektedir. Randevunun bu şekilde alınmasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Genç neslimizin ise modern teknolojileri ileri düzeyde kullanabildiği de bilinmektedir.
Acil durumlar için ise Başkonsolosluğumuz her zaman gerekli yardımlarda bulunmuştur ve bu yardımda bulunmaya devam edecektir.
Başkonsolosluğumuzun kapalı olacağı tatil günleri randevu sistemine işlenmiş durumdadır.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir