memleketim.gov.tr Yurtdışı Aile Danışmanlığı Hizmeti

Tarafından   2015-05-14

e-konsolosluk-randevuYurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına yeni bir hizmet sunuluyor.Yurtdışı Aile Danışmanlığı Hizmeti Başlıyor
Bilindiği üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızca (ASPB) Türkiye’de özel çağrı merkezleri aracılığıyla vatandaşlarımıza aile danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.Bu hizmet, 11 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yurtdışındaki vatandaşlarımıza da sunulmaya başlanacaktır.
Bu aşamada, pilot proje olarak başlatılan uygulama çerçevesinde, vatandaşlarımızın (+90 312) 253 92 00 numaralı hattan, 24 saat uzman psikolog ve aile danışmanlarına ulaşmaları mümkün olabilecektir.
Anılan hatta erişim 7 Mayıs 2015 tarihinde uygulamaya konulan “Memleketim Portalı” üzerinden de (http://memleketim.gov.tr) gerçekleştirilebilecektir.
Sözkonusu uygulamanın, önümüzdeki dönemde ASPB tarafından yurtdışında açılacak müşavirlikleriyle de eşgüdüm halinde yürütülmesi ve zaman içinde kapsam ve erişim açısından tüm dünyadaki vatandaşlarımıza en geniş şekilde hizmet sunabilecek kapasiteye erişmesi öngörülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir