E Konsolosluk Yurtdışı Askerlik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tarafından   2015-10-09

Yurtdışı Askerlik işlemleri randevusu almak için tıklayınız

Bu sayfada bulunan video ile e-konsolosluk askerlik işlemleri randevusu nasıl alınır? Yurtdışı askerlik ertelemesi nasıl yapılır? Konsolosluk askerlik işlemleri için gerekli belgeler neler? Dövizle askerlik için kaç para ödenir? tüm merak edilen soruların cevabını bulabilirsiniz.Daha fazla bilgi edinmek  için aşağıdaki videoyu tıklayınız.

E Konsolosluk Yurtdışı Askerlik İşlemleri Nasıl Yapılır?” da bir yorum

 1. EMRE CAN YILMAZ

  Hayirli ve Sihhatli Günler Benim Sorum 08.11.1996 Dogumluyum Bana Ankara ( Mamak ) Askerlik Subesinden Mektup geldi Asker Kacakgi Durumundasin diye ben burda Frankfurt konsoloslugundan Askerligimi Ertelemek icin Randevi istedim Acil Durum Diyede yazdim en erken Randevi 29.06.2016 Gününe verdiler Ben Bu tarihden önce belki Türkiyeye Gitme ihtimali var Su an Annenem Hastanade Ankarada Basina bir sey gelirse Türkiyeye Gitmemiz Ailece gerekecek Benim Askerligimi Bir an önce Erteletmem Lazim Bana Bir yol Gösterin ben hali hazirda okulada gidiyorum Vede Cifte Vatandasim

 2. ferudun çalışkan

  İyi günler.1977 dogumluyum ilk taksidi mi ödedim
  1500euro sonra ki taksitleri ödeyemedim, cezalı duruma düstüm. Yeni kanuna göre cezalı olanlarida 2017 sonuna kadar ödemeleri durumunda kanundan yararlanacak.benim sorum şu benim tekrardan konsolaosluktan tekrar yenidenmi askerlik islemlerini yapmam gerekiyor? Yoksa teskerem gelecekmi?

  1. ekons Gönderi yazarı

   1977 doğumlu olduğunuz için (38 yaş sınırı) eski yasaya göre dövizli askerlik başvuru hakkınızı kaybetmiş oluyorsunuz.Yeniden size en yakın konsolosluktan askerlik işlemleri randevusu alarak yeni kanun kapsamında başvuruda bulunmanız gerekiyor.1500 euro ödediğiniz için tekrar para yatırmanıza gerek yok.

 3. yaren

  Merhaba dovizli askerlik sureci nezamana kadar?
  1000 askerlik kanunu 31 aralik 2017 e kadar diye bilgilere alindim bu dogrumu?

 4. YUNUS DEMIRDAG

  EVET 1111 SAYILI ASKERLIK KANUNUNA EKLENEN “GECICI 53 UNCU MADDE ILE DÖVIZLE ASKERLIK UCRETI 1000 AVROYA INDIRILMISTIR VE BU YASA BASKACA BIR DEGISIKLIK OLMAZ ISE 31.12.2017 TARIHINE KADAR GECERLIDIR:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir