e-Konsolosluk Randevu Nasıl Alınır? Tıkla Konsolosluk Randevu Al!!

Tarafından   2016-08-01

konsolosluk randevu sistemininden neden randevu alamıyorum? konsolosluk randevu alamıyorum ne yapmalıyım? ekonsolosluk randevu nasıl alınır yardımcı olurmusunuz? ekonsolosluk randevu alma için doğrulama şifresi nasıl alınır?www.konsolosluk.gov.tr web sayfasından nasıl randevu alınır tüm soruların cevabı yazımızda..

Bu yazımızda vatandaşların en çok sorduğu soruların başında gelen ” Konsolosluk randevusu nasıl alınır? ” ile başlayalım .Yurtdışında yaşayan binlerce vatandaşımız konsolosluk işlemleri için randevu alarak konsolosluklarda sıra beklemeden işlemlerini kolaylıkla gerçekleştiriyor. . Peki konsolosluk randevusu nasıl alınır? işte resimli anlatımla, konsolosluk randevu alma sisteminden randevu alma, randevu sorgulama ve iptal etme işlemleri…

e-Konsolosluk resmi sayfası ;http://www.konsolosluk.gov.tr üzerinde yapılan iyileştirme çalışmaları bitti.Vatandaşlar yaptırmak istedikleri işlemleri için daha güvenli ve hızlı şekilde konsolosluk randevu sisteminden randevu alabilecekler.

Nüfus, Evlilik, Askerlik (Bedelli haricinde), Doğum , Vatandaşlık ve Pasaport işlemleri için randevu almak istiyorsanız www.konsolosluk.gov.tr linkini tıklayınız.

Randevu alırken lütfen E-POSTA adresinizi  dikkatle giriniz. www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınan randevuların son aşamasında e-posta adresinize onaylamanız gereken randevu teyidi linki gönderilecektir. Bu linkin onaylanması-tıklanması sonrasında e-konsolosluk randevunuz alınmış olacaktır.

konsolosluk-randevu-alma-nasil-yapilir

Yukarıda vermiş olduğumuz linki tıkladığınızda yurtdışında bulunduğunuz ülke ve işlem yapka istediğiniz konsolsoluğu seçmeniz istenecektir.Size uygun olan seçimi yaptıktan sonra açılacak olan ikinci sayfaya geçiniz.

e-konsolosluk-randevu-nasil-alinirİkinci adımda yukarıda görmüş olduğunuz konsolosluk işlemleri  sayfasından yaptırmak istediğiniz işlem türünü seçiniz. Biz buradan örnek olarak ”PASAPORT” işlemlerini tıklıyoruz..konsolosluk-randevu-alma-nasil-yapilirAçılan yeni sayfada yalnızca pasaport ile ilgili işlemleri ve bilgilendirme notlarını göreceksiniz.Yine bu sayfa bulunan , yapmak istediğiniz pasaport işlemi linkini  tıklayarak randevu alma etabına geçeceksiniz..Biz buradan ”Yeni Pasaport Başvurusu” linkini tıklayarak devam ediyoruz..konsolosluk-randevu -almaDaha sonraki adımda yapmak istediğiniz işlem hakkında bilgilendirme ve gerekli belgeler ,formlar sayfası açıldığında ok işareti ile gösterdiğimiz ” HEMEN RANDEVU AL” butonu tıkladığımızda randevu alma işlemini başlatmış olacaksınız..konsolosluk-randevu-nasil-alinirDaha sonraki adımda karşınıza geleçek sayfada sizden kimlik bilgileriniz ve e-posta adresiniz istenecektir.Bu bilgileri doğru olarak yazdığınızdan emin olduktan sonra bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.ekonsolosluk-randevu-kimlik-dogrulamaBir sonraki adımda ise sizden yazmış olduğunuz TC Kimlik No ve E-posta bilgilerinizin doğrulamanız istenecektir.Burada kimlik kartınız üzerinde yer alan bilgileri , telefon ve adres bilgilerini stenilen yerele girdikten sonra ” KAYDET VE DEVAM ” butonuna tıklayınız..konsolosluk-randevu-alma-dogrulama-sifresiDaha sonraki adımda ise sizden e-postanıza gönderilen doğrulama kodunuzu açılan sayfadaki alana yazmanız istenecektir.doğrulama işleminiz yapmadan randevu almanız münkün değildir.

Bundan sonra açılacak sayfadan ise size uygun gün ve saati secerek randevu işleminizi tamamlayabilirisiniz..

 

 

e-Konsolosluk Randevu Nasıl Alınır? Tıkla Konsolosluk Randevu Al!!” da bir yorum

 1. Ayse

  Ben Cocugum icin dogum bildirisinde bulunmak istiyorum fakat “hemen randevu al” butonu dogum katogorisinde yok?

  1. ekons Gönderi yazarı

   doğum işlemleri bölümünden randevu almanız gerkiyor.Tıkladığınızda bilgi notlarının sağ üst kısmında randevu al butonu mevcut

 2. Hatice U

  merhaba ben mavi kart deyistirmek icin randavu istiyorum . ve vekalet icin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir