e-KONSOLOSLUK RANDEVU ARAMA,SORGULAMA PORTALI

Tarafından   2015-07-07

konsolosluk-randevu-arama
E KONSOLOSLUK RANDEVU ARAMA / SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR? E KONSOLOSLUK RANDEVU GÜN VE SAATİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ..
Yurtdışında Almanya’da yaşıyorum. Kızım ve eşim için e-konsolosluk randevu sisteminden almış olduğum ;e pasaport  randevusu ve nüfus işlemleri randevumun gün ve saatini unuttum .Almış olduğum  e -konsolosluk randevu gün ve saatini nasıl öğrenebilirim?

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, www.konsolosluk.gov.tr randevu alma sisteminden almış oldukları; epasaport randevusu,askerlik randevusu,vatandaşlık işlemleri randevusu,doğum/çoçuk bildirimi randevusu,noter işlemleri randevusu,evlilik bildirimi randevusu ve benzeri randevularının gün ve saatini öğrenmek için tekrar sisteme girerek sorgulayabiliyor.

E KONSOLOSLUK RANDEVU ARAMA/SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

E-Konsolosluk Randevu Sisteminden almış olduğunuz randevu bilgilerini ulaşmak için,aşağıda linkini verdiğimiz resmi tıkladıkdan sonra açılan yeni sayfadaki kutucuklara lütfen T.C. Kimlik numaranızı ve resim doğrulama kodunu (Resimde görülen yazı üstteki kutucuğa girilmelidir. Metin okunamıyorsa ‘Yenile’ butonu ile yeni metin yüklenebilir)girip “Ara” butonuna basınız.

Ypamanız gereken  ” www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/RandevuSorgulama” linkini tıkladığınızda açılan sayfaya TC kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor.e-konsolosluk-randevu-sorgulama-arama-2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir