E Konsolosluk Pasaport Randevu

Tarafından   2015-02-12

konsolsoluk-pasaport-randevusu-almaYurtdışından konsolosluklardan e pasaport başvurusu nasıl yapılır?Konsolosluklardan yeni pasaport randevusu nasıl alınır?Yeni pasaport başvurusu için randevu nasıl alınır?Yurtdışı pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır?Yeni pasaport başvurusu için gerekli belgeler neler? Yeni pasaport kaç para?
Yurtdışından pasaport başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle randevu işlemlerini www.konsolosluk.gov.tr web sitesi üzerinden yapacaklardır.e pasaport randevu web sitesi üzerinden Yurtdışı temsilcilikler için randevu verilmeyecektir.
E konsolosluk üzerinden ;Umuma Mahsus Pasaport Başvurusu,Yeni pasaport başvurusu,Kaybından Dolayı Yeni Pasaport Başvurusu,Pasaportsuz (Yasadışı Yollardan) Yurtdışına Çıkanların,Pasaport Başvurusu,Hususi Pasaport Başvurusu,Hizmet Pasaportu Başvurusu,Pasaport Teslim Başvurusu,Geçici Pasaport Başvurusu işlemleriniz için randevu alınabilir.
Pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Yurtdışındaki temsilciliklerimizden e-Pasaport başvurularının konsolosluklarımızdaki yoğunluk gibi istisna durumlar dışında ortalama olarak 7 – 10 günde içinde sonuçlandırılması öngörülmektedir.Başvuru işlemi ortalama olarak 5-10 dakika arasında tamamlanmaktadır. Başvuru sırasında alınan bilgiler yaklaşık 30 saniye içinde güvenlikli elektronik ortamda tanzim merkezine iletilmekte ve kişiselleştirme (baskı/yazım) sırasına girmektedir.
Yurt dışı başvuru sahipleri e Pasaportlarını yalnızca başvuruda bulundukları Büyükelçilik veya Başkonsolosluktan teslim alabileceklerdir.
e-konsolosluk- pasaport-randevu

E Konsolosluk Pasaport Randevu” da bir yorum

 1. cafer

  Meraba ben cafer yeni pasaport icin basvurdum esimle ikimizin pasaportlar eski pasaport yeni pasaport almak icin nerden almamiz lazim

 2. cemil

  iyi gunler iki tane pasaportun icin randevu almak istiyorum -yurtdışından nasıl alınır

 3. yildiz

  merhaba evlilik yaptim kimlikle pasaportum deyisecek randavi almak istiyom

 4. yildiz

  merhaba evlilik yaptim pasaportum ve kimligim dayisecek bir randavu almak istiyom

 5. feramuz büyükhan

  slm sayın Türkiye cumhuriyeti Antwerpen Baş konsolusluguna ; rica etsek cuma tatil veya pazartesi tatil yapsanız onun yerine cumartesi çalışssanız mümkünmu aynı belçikanın yabancılar dairesi gibi postanesi gibi polisi gibi belediyesi ve bankaları gibi inanın türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına daha iyi hizmet verirsiniz ve gönüllerini feth edersiniz saygılarımla . Feramuz Büyükhan = statiestraat 135i 2600 berchem ANTWERPEN TEL NO ; 0465643712

 6. talat

  T.C. moskova büyük elçiliğinden almiş olduğum posportumu istanbul polis kontrolunden geçerken kayıp etim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir