Dövizle Askerlik 1000 Euro Oldu

Tarafından   2016-01-08

Dövizle askerlik bin(1000) euro oldu..Meclis’te kabul edilen yeni tasarıyla bedelli askerlik bin euro oldu..Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı kabul etti.

Tasarıya göre, yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin euro yerine bin euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak. Bu kişiler, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak ve bin euroyu defaten ödeyecek.

Söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere başvuranlar da bin euro ödeyecek. Fazladan yapılan ödemeler iade edilmeyecek.

Dövizle Askerlik 1000 Euro Oldu” da bir yorum

  1. Tolga Topcu

    Iyi günler, 38 yasini dolurmus ve cezali olanlar icin de 1000€ gecerli olacak mi?

  2. Seekan

    Merhaba… ben askerligimi 2011 yilinda 5112 euro iken yaptim 1278 euro verdim … ama 3 taksidim kaldi… yasa bizide etkiliyormu.. gerickalan 3 taksidi odeyecekmiyim yoksa 1000 euro oldugu icin borcum siliniyormu bu konuda bana yardimci olurmusunuz lutfen…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir