Dışişleri Bakanlığın’dan Bürüksel Uyarısı

Tarafından   2016-03-22

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlarına  Brüksel’e gitmeyin uyarısı yapıldı.
Dışişleri Bakanlığı; Türk vatandaşlarına Brüksel’e seyahat etmemeleri uyarısında bulundu.Dışişleri Bakanlığı, Brüksel’deki terör saldırılarının seyahat duyurusunu yayınlayarak Türk vatandaşlarını uyardı.
dis-isleri-bakanligi-guncel-haberler
Duyuruda, şu ifadeler yer aldı:

“Brüksel’de bugün (22 Mart) meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan terör saldırıları nedeniyle kentte olağanüstü bir durum yaşanmaktadır. Brüksel Havalimanı bütün uçuşlara kapatılmıştır ve Brüksel’e doğru gelen seferler, Belçika’nın diğer kentlerine ve Almanya veya Hollanda’ya yönlendirilmiştir. Tren seferlerinin de durdurulduğu öğrenilmiştir. Şehirde toplu ulaşım hizmeti verilememektedir. Cep telefonu şebekesinde aksaklıklar yaşanmaktadır.

Yetkililer Brüksel’de yaşayanlara, bulundukları yerden ayrılmama ve sokağa çıkmama çağrısı yapmaktadır. Bu çerçevede yeni bir bilgi alınana kadar vatandaşlarımızın Brüksel’e seyahat etmemeleri tavsiye olunur.

Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın 1771 numaralı acil telefon hattından Kriz Merkezi ile temas etmeleri ve güncel duruma ilişkin bilgi almaları mümkündür.

Anvers ve Brüksel Başkonsolosluklarımız acil durumlar hariç yalnız randevu sistemi ile hizmet vermektedir.

Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız, Brüksel Büyükelçiliğimiz ve Brüksel ile Anvers Başkonsolosluklarımızın yapacakları uyarı ve duyuruları da takip etmelerinde fayda görülmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir