DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞU DÖVİZLE ASKERLİK RANDEVU ALMA

Tarafından   2016-01-22

Hollanda Deventer Başkonsolosluğundan dövizle askerlik işlemleri yaptıracak vatandaşların dikkatine! T.C. Deventer Başkonsolosluğu Askerlik İşlemleri İçin Randevu Alma,Dövizle Arskerlik Randevu Alma Deventer Başkonsolosluğu,Deventer Başkonsolosluğu yurtdışı (dövizle ) askerlik işlemleri için nereden randevu alınır?deventer-baskonsoloslugu-askerlik-randevu-alma

Deventer Başkonsolosluğundan yürütülen askerlik işlemleri Şubat 2016 itibariyle randevulu sisteme geçileçektir.Tüm Askerlik işlemleri üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, askerlik erteleme, yürürlüğe girmesinin ardından dövizle askerlik işlemleri vb. tüm askerlik işlemleri için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın 1 Şubat 2016 tarihi itibariyle, Rotterdam Başkonsolosluğuna gelmeden önce randevu almaları gerekmektedir. Bu çerçevede, randevusuz yapılan başvurular kabul edilemeyecektir. deventer-baskonsoloslugu-askerlik-randevu-alma

Askerlik işlemleri için randevu yukarida linkini verdiğimiz: www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinden alınabilir.Askerlik işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi ve gerekli belgeler için www.konsolosluk.gov.tr internet sitesi ya da sitemizden bilgi edinebilirsiniz..

Askerlik işlemleri için randevu alan vatandaşların gerekli belgeleri hazırlayarak randevusuna vaktinde gitmesi önem taşımakta olup, bu şekilde olabilecek yoğunluğun ve gecikmelerin en alt seviyeye indirilmesi amaçlanmaktadır.

DÖVİZLE ASKERLİK İŞLEMLERİ

Hollanda’da en az toplam üç yıldır (365×3=1095 gün) oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren, serbest meslek sahibi olarak çalışan veya bir sanatı icra eden veya gemi adamı sıfatını taşıyan vatandaşlarımız dövizle askerlik hizmeti başvurusunda bulunabilirler. Bu haktan yararlanmak isteyenler Başkonsolosluğumuza aşağıda belirtilen belgelerle bizzat müracaat edeceklerdir. (15.12.2011 tarihinde yürürlüğe giren değişikliklerle 21 günlük temel askerlik eğitimi kaldırılmıştır.)

Dövizle askerlik hizmeti başvurusu kabul edilen yükümlüler, başvuru tarihinden itibaren ödemelerini tamamladıkları tarihe kadar yararlanma şartlarını kaybetmemiş olmaları kaydıyla, ödemelerini tamamladıkları tarih itibariyle temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılırlar.

Ödemeler, başvuru sırasında başvuru sahiplerinin şahsi hesaplarının bulunduğu bankaları veya herhangi bir banka kanalıyla bilgileri aşağıda sunulan Milli Savunma Bakanlığı’nın Almanya’daki muhabir bankasındaki hesabına internet bankacılığı vasıtasıyla veya şahsen yapılabilmektedir.

Döviz ödemesi için muhabir bankaya veya aracı kuruma müracaat edildiğinde; dekonta (havale talep formuna) adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, , Baba adı ve ‘’Dövizle Askerlik Ödemesi’’ yazdırılması gerekmektedir. Ödeme belgesinde belirtilen tutarın tamamının herhangi bir ücret kesintisi yapılmadan havale edilmesi yönünde muhabir banka veya aracı kurumun ikaz edilmesi gerekmektedir. Sözkonusu bilgi ve açıklamaların doğru kaydedilmesinin sorumluluğu tamamen askerlik yükümlüsüne aittir. (Ödeme dekontunun (Bank Afschrift) ödemenin yapıldığı banka tarafından kaşelenmesi gerekmektedir)

Hesabın adı: :M.S.B. Dövizle Askerlik Özel Döviz Hesabı

Banka : Isbank GMBH, Frankfurt

IBAN : DE35 5023 0600 1708 9700 14

BIC (SWIFT) kodu : ISBKDEFX

————————————————————————————————-

Hesabın adı: :M.S.B. Dövizle Askerlik Özel Döviz Hesabı

Banka : Ziraat Bank Int. AG. Frankfurt

IBAN : DE02 5122 0700 1000 9102 22

BIC (SWIFT) kodu : TCZBDEFF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir