Boston Başkonsolosluğu Gezici Konsolosluk Duyurusu

Tarafından   2016-02-26

Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren TC Boston Başkonsolosluğu, 20 Mart 2016 Pazar günü New Haven, Connecticut’da gezici konsolosluk hizmeti verecek.boston-baskonsoloslugu-gezici-konsolosluk-hizmeti-duyurusu

Gezici konsolosluk hizmeti hakkında Boston Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:
Değerli vatandaşlarımız,

New Haven/Connecticut’ta 20 Mart 2016 Pazar günü Baskonsolosluğumuzca “Gezici Konsolosluk” hizmeti verilecektir. Hizmetin verileceği yer ve saat asağıda belirtilmistir.

Yer : Omni New Haven Hotel at Yale, 155 Temple Street, New Haven, CT 06510
Saat : 10:00-16:30

Bu kapsamda askerlik, vatandaslık, nüfus, pasaport, adres beyanı ve noterlik islemleri için basvurularınız Boston’a gelmenize gerek kalmadan yerinde alınacaktır.

Yaptırmak istediğiniz konsolosluk islemleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ve her islem için gerekli belgelerin listesine Baskonsoloslugumuz internet sitesinden ulasılabilmektedir. Eksik belge ile yapılan basvurular kabul edilemeyeceğinden, basvurunuz için gerekli belgeleri internet sitesini ziyaretle tespit etmeniz önemle rica olunur.

Sözkonusu hizmetle ilgili önemli hususlar asağıda sıralanmıstır:

Tüm basvuruların sahsen yapılması gerekmektedir. Baskonsolosluğumuz personeli islem taleplerinizi ilgili evrakla birlikte teslim alacak, islemler Boston’da tamamlandıktan sonra evraklar basvuru sahiplerine postayla iletilecektir.

Vesikalık fotoğrafların güncel ve son 6 ay içerisinde çektirilmis olması gerekmektedir. Öte yandan, her türlü fotoğraf çekimi (biyometrik ve vesikalık fotoğraf) ve fotokopi hizmeti ücreti mukabilinde mahallinde sunulacaktır.

İslemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak kabul edilebilecektir.

Her türlü islem için üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı veya pasaportun (eski tip veya yeni tip) ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu itibarla, T.C. Kimlik numarası tasıyan nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu yanınızda getirmeyi unutmayın. Basvurular New Haven’da alınıp islemleri Boston’da tamamlanacağından, isleme bağlı olmakla birlikte nüfus cüzdanlarının bir süre Baskonsolosluğumuzda kalması gerekebilecektir.

Ayrıca evlilik, doğum tescili, çoklu vatandaslık gibi nüfus islemleri için vatandaslarımızın evlilik cüzdanlarının, yurt dısında doğmus vatandaslarımızın doğum belgelerinin (birth certificate), çifte vatandaslarımızın vatandaslık belgelerinin (naturalization form) asıllarını ve yapılacak her islem için bu belgelerin birer fotokopilerini yanlarında bulundurmaları önem arzetmektedir.

Noterlik basvurularında gerekli hazırlıkların tarafımızdan zamanlıca yapılabilmesi için, vatandaslarımızın yararlanmak istedikleri hizmete iliskin olarak, 11 Mart 2016 tarihinden önce consulate.boston@mfa.gov.tr e-posta adresi üzerinden Baskonsolosluğumuzla temasa geçmeleri, mesajda Konu/Subject bölümüne “Gezici Konsolosluk Hizmeti” yazmaları ve yaptırmak isteyecekleri noterlik islemlerini (vekaletname, azilname, tasdik, feragatname gibi) mesajlarında belirtmeleri; ayrıca müracaat sahibine ait nüfus cüzdanının (arkalı önlü) bir örneğini mesaja ek olarak göndermeleri rica olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir