Berlin Başkonsolosluğu Yeni Pasaport Randevu Başvurusu

Tarafından   2016-03-17

TC Berlin Başkonsolosluğu Yeni Pasaport Başvurusu İçin Tıklayınız..

TC Berlin Başkonsolosluğu Pasaport Randevusu alarak;Umuma Mahsus Pasaport Başvurusu,Yeni pasaport başvurusu,Kaybından Dolayı Yeni Pasaport Başvurusu,Pasaportsuz (Yasadışı Yollardan) Yurtdışına Çıkanların Pasaport Başvurusu,Hususi Pasaport Başvurusu,Hizmet Pasaportu Başvurusu,Pasaport Teslim Başvurusu,Geçici Pasaport Başvurusu işlemlerinizden size uygun olan işlemi secerek gerçekleştirebilirsiniz..berlin-baskonsoloslugu-yeni-pasaport-icin-randevu-alma-sorgulama

Yeni pasaport için ,TC Berlin Başkonsolosluğumuzun pasaport servisinden, noter ve askerlik işlemlerinde olduğu gibi e konsolosluk randevu sisteminden ,randevu alınarak başvuruda bulunulacaktır.. Sözkonusu uygulama sayesinde termin almak suretiyle işlem sürelerinin kısaltılması ve vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, vatandaşlık servisimizde işlem (Umuma Mahsus Pasaport Başvurusu,Yeni pasaport başvurusu,Kaybından Dolayı Yeni Pasaport Başvurusu,Pasaportsuz (Yasadışı Yollardan) Yurtdışına Çıkanların Pasaport Başvurusu,Hususi Pasaport Başvurusu,Hizmet Pasaportu Başvurusu,Pasaport Teslim Başvurusu,Geçici Pasaport Başvurusu vb.) yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın TC Berlin Başkonsolosluğumuza gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerekmektedir.

Randevu sisteminin verimli bir şekilde çalışabilmesini teminen her bir başvuru/işlem sahibi için randevu alınması önem taşımaktadır. (Örneğin çoçuklar içinde yeni pasaport başvurusu yapmak istiyorsa, her bir çoçuk için ayrı termin alınması gerekmektedir.)berlin-konsolosluk-pasaport-randevu-alma

Yeni pasaport başvurusu için aşağıdaki belgeleri getirmeyi unutmayınız!

Nüfus cüzdanı aslı, (T.C. Kimlik no’lu – 15 yaşından büyükler için fotoğraflı)

Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf, (fonu beyaz)

Reşit olmayanlar için anne ve babanın muvafakatnamesi, (boşanma, anne veya babanın cezaevinde olması, evlilik dışı doğan çocuklar adına başvuru gibi detaylarda muvafakatname konusu için lütfen Umuma Mahsus Pasaport Başvurusu/Yeni Pasaport Başvurusu/18 Yaşından Küçükler İçin Pasaport Başvurusu bilgi metinlerini okuyunuz).

Mahcurlar 18 yaşından büyük ise vasinin kendisi veya muvafakatnamesi,

Eski pasaport (İlk defa pasaport alacaklar hariç)

Pasaport cüzdan, harç ve posta bedeli dekontu (Temsilciliklerimizde tahsil edilmektedir).

Öğrenim amaçlı yurtdışına gidenlerin durumunu gösterir belge (harçsız pasaport başvurusu için),

Form dilekçe (Temsilciliklerimizde hazırlanmaktadır).

Dilekçe’nin imza bölümü için;

*12 yaşını dolduranların imza atmaları gerekmektedir. (13 yaşından gün alanlar ve daha büyükler).

*12 yaşından küçüklerin imza atma zorunluluğu yoktur.

*Mahcurlardan imza istenmez.

*Engelli (fiziksel engelli) kişilerin de 12 yaşını doldurmaları halinde imza atmaları gerekmektedir.

*İmza atamama durumlarında “imza atamaz” seçeneği belirtilir.

RANDEVU ALMA İŞLEMİ

– https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu adresine giriniz.

– T.C. kimlik numaranızı biliyor musunuz? “Evet”i işaretleyiniz.

– T.C. Kimlik numaranız nüfus cüzdanınızda yazılı ise “Evet”i işaretleyerek işleme devam ediniz.

– T.C. kimlik numaranızı kaydediniz.

– Geçerli bir e-posta adresi giriniz (…@yahoo.com, …@gmail.com veya …@hotmail.com gibi) ve DEVAM tuşunu tıklayınız. Buraya kaydettiğiniz e-posta adresinize ŞİFRE gelecektir. (gmx.net veya web.de uzantılı e-posta adreslerine teknik nedenle sistem tarafından ŞİFRE gönderilememektedir. Bu nedenle, bunların dışında bir eposta adresinin belirtilmesi uygun olacaktır. Gelen şifre için “gereksiz e-posta, junk mail veya spam mail dosyalarını
kontrol etmeniz gerekmektedir.)

– ÜLKE SEÇİNİZ bölümünde ALMANYA’yı, TEMSİLCİLİK bölümünde BERLİN Başkonsolosluğu’nu seçiniz.

– “KİMLİK DOĞRULAMA” bölümüne gerekli bilgileri girdikten sonra, yapmak istediğiniz noter işlemini kaç kişiyle birlikte yapacaksanız (ailece ortak vekaletname düzenlemek gibi) “EK KİŞİ SAYISI” kısmına o kişi sayısını giriniz.

– Kutuda kayıtlı resim doğrulama işaretlerini boşluğa giriniz ve DEVAM’a basınız.

– Kaydettiğiniz e-posta adresinize sayılardan oluşan bir şifre gelecektir. Bu şifreyi e-posta adresinizden alarak, bu sayfada açılan boşluğa, yani şifre yazan bölüme kaydediniz ve DEVAM’a basınız.

10. – Açılan sayfada NOTER Servisini seçiniz.

– Size uygun olan gün ve saati seçip DEVAM tuşuna basınız ve gerekli onaylamaları, randevu aldınız yazısı çıkıncaya kadar devam ettiriniz. RANDEVU ALMAK İSTEDİĞİNİZ GÜN VEYA SAAT DOLUYSA, DAHA İLERİ BİR TARİHİ SEÇİNİZ.

“Teşekkür ederiz, randevunuz kaydedilmiştir!”
yazısıyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Randevu tarih ve saatini yeniden kontrol ediniz. Mümkünse, yazıcıdan bir çıktı alarak randevu aldığınız gün gerekli belgelerle birlikte Başkonsolosluğumuza müracaat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir